Recap | Results | Preview

Licensed to U.S. Naval Academy     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/22/2011 02:24 PM
                     Navy vs. Yale University - 1/22/2011                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 U.S. Naval Academy-MD  'A'              1:58.22    1:57.02         11  
     1) Darmody, Kellie A FR            2) Gorinski, Laura M SO           
     3) Paruso, Toni A SO               4) Capuano, Hollis A SO           
       30.32  1:02.72  1:30.51  1:57.02                                    
  2 1-2 U.S. Naval Academy-MD  'B'                   NT    2:01.01          4  
     1) Kosaka, Olivia N FR             2) Randolph, Colleen E FR         
     3) Cortesio, Catherine M FR        4) Williams, Daphne Y SO          
       30.97  1:05.20  1:34.31  2:01.01                                    
  3 1-3 Yale University-CT  'B'                      NT    2:02.57          2  
     1) Albrecht, Molly E SO            2) Dunlap, Chelsea J FR           
     3) West, Allison C FR              4) Huang, Michelle M FR           
       30.36  1:04.90  1:35.28  2:02.57                                    
  4 1-4 U.S. Naval Academy-MD  'C'                   NT   x2:04.42        
     1) Macfarlane, Maddie C FR         2) Abbott, Jenn L FR              
     3) Sheerin, Cate M SR              4) Vivadelli, Nina M FR           
       32.04  1:06.74  1:36.88  2:04.42                                    
  5 1-5 U.S. Naval Academy-MD  'D'                   NT   x2:07.09        
     1) Albertson, Natalie A SR         2) Snow, Tessa L SR               
     3) Grabowski, Gina M FR            4) Janowski, Mary-elyse JR        
       33.21  1:08.24  1:39.52  2:07.09                                    
  6 1-6 Yale University-CT  'C'                      NT    2:08.31        
     1) Lawrence, Victoria T SO         2) Lee, Angela FR                 
     3) Thew, Christy N FR              4) Killian, Annie E SR            
       33.92  1:09.30  1:40.16  2:08.31                                    
 -- 1- Yale University-CT  'A'                       NT         DQ        
     1) Tsay, Cynthia J SO              2) Liao, Athena S JR              
     3) Hyde, Hayes P JR                4) Kao, Erica Y JR                
 
Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 U.S. Naval Academy-MD  'A'                   NT    1:44.54         11  
     1) Anthony, Mac M JR               2) Hoffer, Luke M FR              
     3) Dukleth, Steve P JR             4) Parker, Robbie J SO            
       27.03    56.48  1:21.55  1:44.54                                    
  2 1-2 Yale University-CT  'A'                      NT    1:45.16          4  
     1) Choi, Jason J SR                2) Luu, Chris V JR                
     3) Veatch, Kyle E SR               4) Killian, Pat M FR              
       27.52    57.43  1:21.84  1:45.16                                    
  3 1-3 U.S. Naval Academy-MD  'B'                   NT    1:46.36          2  
     1) Stark, Joe A SO                 2) Donahue, Pete S SR             
     3) Meyer, Mark P JR                4) Ingold, Zach R FR              
       27.39    58.07  1:23.11  1:46.36                                    
  4 1-4 U.S. Naval Academy-MD  'D'                   NT   x1:46.58        
     1) Stumpf, Ryan M SR               2) Feeney, Andrew K SO            
     3) Simoes, Geramiah K FR           4) Bagent, Sean SO                
       27.56    57.00  1:23.19  1:46.58                                    
  5 1-5 U.S. Naval Academy-MD  'C'                   NT   x1:47.15        
     1) Golankiewicz, Andrew J FR       2) Murphy, Sean FR                
     3) Bondurant, Ben S SO             4) Quinn, Danny C SO              
       27.97    57.57  1:22.97  1:47.15                                    
  6 1-6 Yale University-CT  'B'                      NT    1:48.45        
     1) Boone, Matt J JR                2) Goldsmith, Sam N SR            
     3) Becker, Ed S FR                 4) Dominski, Mike D SO            
       27.58    58.01  1:24.28  1:48.45                                    
  7 1-7 Yale University-CT  'C'                      NT   x1:51.69        
     1) Dowd, Robert D FR               2) McDermott, Danny J FR          
     3) Van Nispen, Nick C SR           4) Jones, Calvin R FR             
       28.90    59.89  1:27.33  1:51.69                                    
 -- 1- U.S. Naval Academy-MD  'E'                    NT   X1:47.76        
     1) Ward, Ryan T SR                 2) Grove, Ben T FR                
     3) Cohen, Jesse S SR               4) Linn, K. C. C JR               
       28.78    58.38  1:24.44  1:47.76                                    
 
Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Weaver, Joan M  SO Yale-CT                   NT    9:02.00          9  
       30.63  1:04.22  1:38.12  2:12.31  2:46.51  3:20.44  3:54.35  4:28.34
     5:01.86  5:36.15  6:10.40  6:44.70  7:18.80  7:53.33  8:28.02  9:02.00
  2 1-2 Nunn, Abby E    JR Yale-CT                   NT    9:04.75          4  
       32.07  1:06.05  1:39.73  2:13.48  2:47.22  3:21.17  3:55.33  4:29.29
     5:03.72  5:38.19  6:12.65  6:47.11  7:21.55  7:56.30  8:31.30  9:04.75
  3 1-3 Randolph, Cour  FR Yale-CT                   NT    9:12.00          3  
       32.44  1:07.07  1:42.09  2:17.19  2:52.11  3:27.18  4:02.13  4:37.27
     5:11.96  5:46.82  6:21.74  6:56.02  7:30.67  8:05.34  8:39.69  9:12.00
  4 1-4 Nowak, Haley A  FR U.S. Navy-MD         9:22.55    9:12.30          2  
       31.78  1:05.79  1:40.11  2:14.32  2:48.62  3:22.84  3:57.16  4:31.49
     5:06.37  5:41.28  6:16.27  6:51.48  7:26.63  8:02.16  8:37.75  9:12.30
  5 1-5 Brown, Maggie   SO Yale-CT                   NT   x9:28.54        
       32.90  1:08.16  1:43.95  2:19.83  2:55.31  3:31.21  4:07.28  4:43.23
     5:18.75  5:54.27  6:30.28  7:06.48  7:41.81  8:17.55  8:53.43  9:28.54
  6 1-6 Jones, Katheri  JR U.S. Navy-MD         9:41.64    9:35.30          1  
       32.51  1:07.33  1:42.80  2:18.75  2:54.63  3:30.72  4:07.00  4:43.29
     5:19.57  5:56.02  6:32.45  7:09.04  7:45.52  8:22.15  8:58.86  9:35.30
 -- 1- Vaughn, Rheanna  FR U.S. Navy-MD         9:01.78   X9:10.42        
       30.35  1:03.69  1:37.76  2:12.10  2:46.48  3:20.99  3:55.75  4:30.64
     5:05.92  5:41.52  6:17.17  6:52.57  7:27.66  8:02.55  8:37.37  9:10.42
 -- 1- Janowski, Mary-  JR U.S. Navy-MD              NT   X9:48.52        
       32.63  1:08.39  1:44.74  2:21.91  2:58.80  3:35.54  4:11.38  4:48.35
     5:25.15  6:02.16  6:38.69  7:15.44  7:52.29  8:28.73  9:04.92  9:48.52
 
Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hunter, Erik R  SR U.S. Navy-MD              NT    8:12.78          9  
       27.57    57.66  1:28.06  1:58.86  2:29.77  3:00.68  3:31.93  4:03.21
     4:34.70  5:05.68  5:37.06  6:08.59  6:40.26  7:10.93  7:42.04  8:12.78
  2 1-2 Lee, Matt S     SR Yale-CT                   NT    8:18.66          4  
       28.44    59.04  1:30.50  2:02.59  2:34.42  3:06.51  3:38.88  4:10.97
     4:42.83  5:14.35  5:45.70  6:17.00  6:47.04  7:17.82  7:48.63  8:18.66
  3 1-3 Martinette, Sa  SR U.S. Navy-MD              NT    8:21.97          3  
       28.57    59.64  1:30.72  2:02.22  2:33.79  3:05.78  3:37.80  4:09.82
     4:40.57  5:11.81  5:43.60  6:15.45  6:47.55  7:19.98  7:51.45  8:21.97
  4 1-4 Vagts, Justin   SO U.S. Navy-MD              NT    8:27.81          2  
       28.23    58.99  1:30.48  2:02.15  2:33.94  3:06.09  3:38.36  4:10.70
     4:42.80  5:14.84  5:46.50  6:17.63  6:50.07  7:22.92  7:55.55  8:27.81
  5 1-5 Shinton, Scott  JR Yale-CT                   NT    8:57.42          1  
       29.98  1:02.93  1:36.90  2:10.44  2:44.45  3:18.45  3:52.78  4:26.96
     5:01.21  5:35.22  6:09.41  6:43.33  7:17.58  7:51.39  8:24.65  8:57.42
 -- 1- Mays, Drew C     JR U.S. Navy-MD              NT   X8:36.08        
       29.37  1:01.11  1:32.85  2:05.04  2:37.23  3:09.49  3:41.77  4:14.22
     4:46.43  5:18.70  5:51.19  6:23.90  6:56.95  7:30.34  8:03.63  8:36.08
 -- 1- Calloway, Adam   SR U.S. Navy-MD              NT   X8:41.69        
       29.78  1:01.74  1:33.63  2:05.91  2:38.01  3:10.37  3:42.98  4:15.83
     4:48.64  5:21.70  5:54.98  6:28.62  7:02.07  7:35.78  8:09.24  8:41.69
 
Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Albrecht, Moll  SO Yale-CT                   NT    2:03.45          9  
       29.20  1:00.25  1:31.98  2:03.45                                    
  2 1-2 Ranzau, Alliso  SR U.S. Navy-MD         2:05.15    2:03.99          4  
       28.46    59.74  1:31.96  2:03.99                                    
  3 1-3 Lucos, Ileana   SR Yale-CT                   NT    2:06.30          3  
       28.88  1:00.68  1:33.88  2:06.30                                    
  4 1-4 Capuano, Holli  SO U.S. Navy-MD         2:10.86    2:06.91          2  
       28.25    59.26  1:32.25  2:06.91                                    
  5 1-5 Moriarty, Bryn  SO U.S. Navy-MD         2:09.35    2:09.73          1  
       29.51  1:01.80  1:35.55  2:09.73                                    
  6 1-6 Killian, Annie  SR Yale-CT                   NT    2:10.95        
       29.71  1:02.55  1:36.63  2:10.95                                    
  7 1-7 Fries, Carey M  FR U.S. Navy-MD         2:11.75   x2:12.17        
       29.86  1:02.80  1:37.22  2:12.17                                    
  8 1-8 West, Allison   FR Yale-CT                   NT   x2:13.45        
       30.30  1:03.57  1:38.48  2:13.45                                    
 
Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Anthony, Mac M  JR U.S. Navy-MD              NT    1:49.93          9  
       26.58    54.93  1:22.22  1:49.93                                    
  2 1-2 Norton, Will C  SR U.S. Navy-MD              NT    1:53.40          4  
       27.29    55.73  1:24.35  1:53.40                                    
  3 1-3 Davison, Hugh   FR U.S. Navy-MD              NT    1:55.20          3  
       26.71    56.35  1:25.61  1:55.20                                    
  4 1-4 Linn, K. C. C   JR U.S. Navy-MD              NT   x1:56.43        
       26.26    55.91  1:26.51  1:56.43                                    
  5 1-5 Bogese, Mikey   FR Yale-CT                   NT    1:57.00          2  
       27.03    56.55  1:26.66  1:57.00                                    
  6 1-6 Dominski, Mike  SO Yale-CT                   NT    1:57.04          1  
       27.01    56.55  1:26.69  1:57.04                                    
  7 1-7 Lovett, Jared   SO Yale-CT                   NT    1:59.24        
       26.90    56.87  1:27.74  1:59.24                                    
  8 1-8 Dowd, Robert D  FR Yale-CT                   NT   x2:01.01        
       27.45    57.67  1:29.07  2:01.01                                    
 
Event 7  Women 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Darmody, Kelli  FR U.S. Navy-MD         1:04.87    1:04.10          9  
       31.61  1:04.10                                                      
  2 1-2 Kosaka, Olivia  FR U.S. Navy-MD         1:06.20    1:05.13          4  
       31.45  1:05.13                                                      
  3 1-3 Tsay, Cynthia   SO Yale-CT                   NT    1:05.67          3  
       31.80  1:05.67                                                      
  4 1-4 Huang, Michell  FR Yale-CT                   NT    1:06.10          2  
       31.86  1:06.10                                                      
  5 1-5 Macfarlane, Ma  FR U.S. Navy-MD         1:07.53    1:07.61          1  
       33.21  1:07.61                                                      
  6 1-6 Baguley, Laure  FR U.S. Navy-MD         1:07.86   x1:07.95        
       32.77  1:07.95                                                      
  7 1-7 Thew, Christy   FR Yale-CT                   NT    1:10.37        
       33.50  1:10.37                                                      
 
Event 8  Men 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stark, Joe A    SO U.S. Navy-MD              NT      58.37          9  
       28.71    58.37                                                      
  2 1-2 Campbell, Cono  FR U.S. Navy-MD              NT      59.59          4  
       29.54    59.59                                                      
  3 1-3 Ingold, Zach R  FR U.S. Navy-MD              NT      59.72          3  
       29.18    59.72                                                      
  4 1-4 Veatch, Kyle E  SR Yale-CT                   NT      59.74          2  
       29.13    59.74                                                      
  5 1-5 Choi, Jason J   SR Yale-CT                   NT      59.85          1  
       28.95    59.85                                                      
  6 1-6 Golankiewicz,   FR U.S. Navy-MD              NT     x59.95        
       28.69    59.95                                                      
  7 1-7 Boone, Matt J   JR Yale-CT                   NT    1:00.62        
       28.56  1:00.62                                                      
  8 1-8 McDermott, Dan  FR Yale-CT                   NT   x1:02.96        
       30.48  1:02.96                                                      
 
Event 9  Women 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gorinski, Laur  SO U.S. Navy-MD         1:11.25    1:10.38          9  
       33.21  1:10.38                                                      
  2 1-2 Liao, Athena S  JR Yale-CT                   NT    1:12.01          4  
       33.86  1:12.01                                                      
  3 1-3 Snow, Tessa L   SR U.S. Navy-MD         1:14.95    1:14.35          3  
       35.05  1:14.35                                                      
  4 1-4 Dunlap, Chelse  FR Yale-CT                   NT    1:15.59          2  
       35.93  1:15.59                                                      
  5 1-5 Abbott, Jenn L  FR U.S. Navy-MD         1:15.89    1:16.09          1  
       35.88  1:16.09                                                      
  6 1-6 Kao, Erica Y    JR Yale-CT                   NT    1:18.98        
       36.74  1:18.98                                                      
  7 1-7 Brown, Maggie   SO Yale-CT                   NT   x1:21.44        
       38.41  1:21.44                                                      
 
Event 10  Men 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hoffer, Luke M  FR U.S. Navy-MD              NT    1:04.41          9  
       30.55  1:04.41                                                      
  2 1-2 Murphy, Sean    FR U.S. Navy-MD              NT    1:04.81          4  
       30.90  1:04.81                                                      
  3 1-3 Feeney, Andrew  SO U.S. Navy-MD              NT    1:05.69          3  
       31.21  1:05.69                                                      
  4 1-4 Donahue, Pete   SR U.S. Navy-MD              NT   x1:06.09        
       31.69  1:06.09                                                      
  5 1-5 Luu, Chris V    JR Yale-CT                   NT    1:06.38          2  
       31.34  1:06.38                                                      
  6 1-6 Killian, Pat M  FR Yale-CT                   NT    1:07.49          1  
       31.38  1:07.49                                                      
  7 1-7 Benz, Alex C    JR Yale-CT                   NT    1:09.00        
       32.02  1:09.00                                                      
  7 1-7 Goldsmith, Sam  SR Yale-CT                   NT   x1:09.00        
       32.24  1:09.00                                                      
 
Event 11  Women 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Paruso, Toni A  SO U.S. Navy-MD         2:17.74    2:16.43          9  
       30.04  1:04.21  1:39.28  2:16.43                                    
  2 1-2 Hyde, Hayes P   JR Yale-CT                   NT    2:16.52          4  
       31.07  1:05.47  1:40.67  2:16.52                                    
  3 1-3 Vaughn, Rheann  FR U.S. Navy-MD         2:17.91    2:19.59          3  
       31.41  1:06.25  1:43.01  2:19.59                                    
  4 1-4 Nunn, Abby E    JR Yale-CT                   NT    2:23.52          2  
       32.59  1:09.48  1:46.53  2:23.52                                    
  5 1-5 Lee, Angela     FR Yale-CT                   NT    2:24.75          1  
       32.29  1:09.39  1:46.62  2:24.75                                    
  6 1-6 Grabowski, Gin  FR U.S. Navy-MD         2:23.89    2:25.43        
       32.67  1:09.05  1:46.95  2:25.43                                    
  7 1-7 West, Allison   FR Yale-CT                   NT   x2:26.83        
       32.43  1:08.96  1:47.63  2:26.83                                    
  8 1-8 Sheerin, Cate   SR U.S. Navy-MD         2:25.19   x2:27.18        
       32.62  1:08.95  1:46.63  2:27.18                                    
 
Event 12  Men 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Meyer, Mark P   JR U.S. Navy-MD              NT    2:02.87          9  
       28.33    59.90  1:31.43  2:02.87                                    
  2 1-2 Cohen, Jesse S  SR U.S. Navy-MD              NT    2:04.80          4  
       28.51  1:00.14  1:32.01  2:04.80                                    
  3 1-3 Bondurant, Ben  SO U.S. Navy-MD              NT    2:04.99          3  
       28.55  1:00.36  1:33.03  2:04.99                                    
  4 1-4 Dukleth, Steve  JR U.S. Navy-MD              NT   x2:05.07        
       28.83  1:01.57  1:33.43  2:05.07                                    
  5 1-5 Lee, Matt S     SR Yale-CT                   NT    2:07.21          2  
       28.71  1:00.77  1:33.72  2:07.21                                    
  6 1-6 Cuthbert, West  FR Yale-CT                   NT    2:08.95          1  
       29.47  1:01.86  1:34.64  2:08.95                                    
  7 1-7 Becker, Ed S    FR Yale-CT                   NT    2:09.83        
       28.43  1:01.02  1:35.16  2:09.83                                    
  8 1-8 Clarke, Danny   FR Yale-CT                   NT   x2:15.44        
       30.03  1:03.85  1:39.36  2:15.44                                    
 -- 2- Hetzel, Charles  JR U.S. Navy-MD              NT   X2:07.45        
 
Event 13  Women 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Ranzau, Alliso  SR U.S. Navy-MD           26.61      27.09          9  
  2 1-2 Tsay, Cynthia   SO Yale-CT                   NT      27.13          4  
  3 1-3 Williams, Daph  SO U.S. Navy-MD           27.47      27.25          3  
  4 1-4 Randolph, Coll  FR U.S. Navy-MD           27.34      27.38          2  
  5 1-5 Weaver, Joan M  SO Yale-CT                   NT      27.44          1  
  6 1-6 Reminger, Dani  SO U.S. Navy-MD              NT     x27.98        
  7 1-7 Dunlap, Chelse  FR Yale-CT                   NT      28.53        
  8 1-8 Byron, Kate K   FR Yale-CT                   NT     x28.86        
 
Event 14  Men 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Parker, Robbie  SO U.S. Navy-MD              NT      23.63          9  
  2 1-2 Bagent, Sean    SO U.S. Navy-MD              NT      23.99          4  
  3 1-3 Quinn, Danny C  SO U.S. Navy-MD              NT      24.41          3  
  4 1-4 Stumpf, Ryan M  SR U.S. Navy-MD              NT     x24.46        
  4 1-4 Jernaill, Jas   FR Yale-CT                   NT      24.46          2  
  6 1-6 Gornitzky, Ale  SR Yale-CT                   NT      24.54          1  
  7 1-7 Jones, Calvin   FR Yale-CT                   NT      24.93        
  8 1-8 Van Nispen, Ni  SR Yale-CT                   NT     x25.61        
 -- 2- Linn, K. C. C    JR U.S. Navy-MD              NT     X24.07        
 -- 2- Motter, Zack E   FR U.S. Navy-MD              NT     X24.45        
 -- 2- Sweeney, Brian   FR U.S. Navy-MD              NT     X24.49        
 -- 2- Blazuk, Andrew   SR U.S. Navy-MD              NT     X24.70        
 -- 2- Spector, Jordan  SR U.S. Navy-MD              NT     X24.86        
 -- 2- Gregory, Trey M  SO U.S. Navy-MD              NT     X24.87        
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Meneses, Paige  SO Yale-CT                   NT     282.53          9  
  2 1-2 Rosenberg, Rac  JR Yale-CT                   NT     264.00          4  
  3 1-3 Nicholl, Jordy  SO U.S. Navy-MD          244.43     232.58          3  
  4 1-4 Brasco, Christ  FR Yale-CT                   NT     224.85          2  
  5 1-5 Dalton, Grace   FR U.S. Navy-MD          222.75     215.10          1  
  6 1-6 Trace, Domenic  SO U.S. Navy-MD          209.60     203.18        
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Jones, Cole C   FR U.S. Navy-MD              NT     360.53          9  
  2 1-2 Olson, Olaf     SR U.S. Navy-MD              NT     348.38          4  
  3 1-3 Olson, Eric R   SR Yale-CT                   NT     288.00          3  
  4 1-4 Freedman, Ben   FR U.S. Navy-MD              NT     271.95          2  
  5 1-5 Pramer, Tyler   FR Yale-CT                   NT     267.90          1  
  6 1-6 Mayo, William   FR U.S. Navy-MD              NT    x266.93        
  7 1-7 Principato, Da     U.S. Navy-MD              NT    x248.85        
  8 1-8 Seriff-Cullick  SO Yale-CT                   NT     238.65        
 
Event 17  Women 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Capuano, Holli  SO U.S. Navy-MD           58.76      58.63          9  
       28.12    58.63                                                      
  2 1-2 Lucos, Ileana   SR Yale-CT                   NT      58.81          4  
       28.77    58.81                                                      
  3 1-3 Weaver, Joan M  SO Yale-CT                   NT      59.49          3  
       28.73    59.49                                                      
  4 1-4 Cortesio, Cath  FR U.S. Navy-MD              NT      59.69          2  
       28.41    59.69                                                      
  5 1-5 Huang, Michell  FR Yale-CT                   NT      59.84          1  
       29.04    59.84                                                      
  6 1-6 Williams, Daph  SO U.S. Navy-MD           59.82      59.86        
       28.79    59.86                                                      
  7 1-7 Reminger, Dani  SO U.S. Navy-MD         1:00.64     x59.93        
       28.83    59.93                                                      
  8 1-8 Kao, Erica Y    JR Yale-CT                   NT   x1:01.31        
       29.34  1:01.31                                                      
 
Event 18  Men 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Davison, Hugh   FR U.S. Navy-MD              NT      52.04          9  
       25.34    52.04                                                      
  2 1-2 Veatch, Kyle E  SR Yale-CT                   NT      52.39          4  
       25.07    52.39                                                      
  3 1-3 Stumpf, Ryan M  SR U.S. Navy-MD              NT      52.92          3  
       25.80    52.92                                                      
  4 1-4 Ingold, Zach R  FR U.S. Navy-MD              NT      53.23          2  
       25.07    53.23                                                      
  5 1-5 Dominski, Mike  SO Yale-CT                   NT      53.72          1  
       25.91    53.72                                                      
  6 1-6 Quinn, Danny C  SO U.S. Navy-MD              NT     x54.37        
       26.52    54.37                                                      
  7 1-7 Jernaill, Jas   FR Yale-CT                   NT      54.38        
       26.13    54.38                                                      
  8 1-8 Jones, Calvin   FR Yale-CT                   NT     x54.87        
       26.26    54.87                                                      
 -- 2- Linn, K. C. C    JR U.S. Navy-MD              NT     X51.65        
       24.68    51.65                                                      
 -- 2- Bagent, Sean P   SO U.S. Navy-MD              NT     X53.17        
       25.67    53.17                                                      
 -- 2- Motter, Zack E   FR U.S. Navy-MD              NT     X53.91        
       25.80    53.91                                                      
 -- 2- Blazuk, Andrew   SR U.S. Navy-MD              NT     X54.64        
       25.96    54.64                                                      
 -- 2- Gregory, Trey M  SO U.S. Navy-MD              NT     X55.84        
       26.30    55.84                                                      
 
Event 19  Women 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Albrecht, Moll  SO Yale-CT                   NT    2:16.58          9  
       32.60  1:06.96  1:41.72  2:16.58                                    
  2 1-2 Darmody, Kelli  FR U.S. Navy-MD         2:18.30    2:18.77          4  
       33.15  1:07.63  1:43.10  2:18.77                                    
  3 1-3 Macfarlane, Ma  FR U.S. Navy-MD         2:23.97    2:22.16          3  
       34.10  1:09.68  1:46.12  2:22.16                                    
  4 1-4 Baguley, Laure  FR U.S. Navy-MD         2:26.56    2:25.25          2  
       34.15  1:10.83  1:48.24  2:25.25                                    
  5 1-5 Albertson, Nat  SR U.S. Navy-MD              NT   x2:28.67        
       35.19  1:12.24  1:50.47  2:28.67                                    
  6 1-6 Darwin, Kristi  SR Yale-CT                   NT    2:29.14          1  
       35.41  1:12.94  1:51.17  2:29.14                                    
  7 1-7 Lawrence, Vict  SO Yale-CT                   NT    2:32.55        
       36.46  1:14.76  1:53.48  2:32.55                                    
 
Event 20  Men 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Anthony, Mac M  JR U.S. Navy-MD              NT    2:04.09          9  
       30.41  1:02.57  1:33.31  2:04.09                                    
  2 1-2 Martinette, Sa  SR U.S. Navy-MD              NT    2:04.77          4  
       30.01  1:01.19  1:33.11  2:04.77                                    
  3 1-3 Campbell, Cono  FR U.S. Navy-MD              NT    2:06.75          3  
       30.19  1:01.99  1:34.22  2:06.75                                    
  4 1-4 Mays, Drew C    JR U.S. Navy-MD              NT   x2:07.06        
       30.06  1:02.09  1:34.71  2:07.06                                    
  5 1-5 Gornitzky, Ale  SR Yale-CT                   NT    2:14.05          2  
       31.07  1:04.39  1:39.35  2:14.05                                    
  6 1-6 Shinton, Scott  JR Yale-CT                   NT    2:20.30          1  
       32.90  1:08.07  1:44.07  2:20.30                                    
 -- 1- Ward, Ryan T     SR U.S. Navy-MD              NT   X2:06.88        
       30.54  1:02.45  1:34.44  2:06.88                                    
 -- 1- Calloway, Adam   SR U.S. Navy-MD              NT   X2:10.79        
       31.20  1:03.46  1:36.84  2:10.79                                    
 
Event 21  Women 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gorinski, Laur  SO U.S. Navy-MD         2:36.00    2:30.94          9  
       35.05  1:13.49  1:51.83  2:30.94                                    
  2 1-2 Liao, Athena S  JR Yale-CT                   NT    2:33.08          4  
       34.69  1:12.81  1:52.23  2:33.08                                    
  3 1-3 Snow, Tessa L   SR U.S. Navy-MD         2:43.11    2:39.18          3  
       36.79  1:17.79  1:58.66  2:39.18                                    
  4 1-4 Randolph, Coll  FR U.S. Navy-MD         2:41.87    2:40.13          2  
       36.81  1:17.20  1:58.60  2:40.13                                    
  5 1-5 Dunlap, Chelse  FR Yale-CT                   NT    2:43.65          1  
       37.47  1:19.09  2:01.01  2:43.65                                    
  6 1-6 Abbott, Jenn L  FR U.S. Navy-MD         2:42.80   x2:45.29        
       37.76  1:19.81  2:02.39  2:45.29                                    
  7 1-7 Lee, Angela     FR Yale-CT                   NT    2:45.65        
       38.32  1:20.50  2:03.13  2:45.65                                    
 
Event 22  Men 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Luu, Chris V    JR Yale-CT                   NT    2:25.13          9  
       33.10  1:09.90  1:47.83  2:25.13                                    
  2 1-2 Lovett, Jared   SO Yale-CT                   NT    2:29.80          4  
       33.46  1:11.71  1:50.42  2:29.80                                    
  3 1-3 Benz, Alex C    JR Yale-CT                   NT    2:32.04          3  
       33.64  1:11.37  1:50.34  2:32.04                                    
  4 1-4 Goldsmith, Sam  SR Yale-CT                   NT   x2:32.84        
       33.81  1:12.42  1:52.40  2:32.84                                    
 -- 1- Hoffer, Luke M   FR U.S. Navy-MD              NT   X2:17.09        
       31.40  1:06.36  1:41.73  2:17.09                                    
 -- 1- Murphy, Sean     FR U.S. Navy-MD              NT   X2:21.92        
       32.43  1:08.69  1:45.62  2:21.92                                    
 -- 1- Stark, Joe A     SO U.S. Navy-MD              NT   X2:22.53        
       32.65  1:09.42  1:46.54  2:22.53                                    
 -- 1- Feeney, Andrew   SO U.S. Navy-MD              NT   X2:25.67        
       33.70  1:10.48  1:47.23  2:25.67                                    
 -- 2- Grove, Ben T     FR U.S. Navy-MD              NT   X2:23.57        
 -- 2- Donahue, Pete S  SR U.S. Navy-MD              NT   X2:25.01        
 -- 2- Gsell, Andrew D  JR U.S. Navy-MD              NT   X2:32.49        
 
Event 23  Women 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Albrecht, Moll  SO Yale-CT                   NT    4:23.70          9  
       30.79  1:03.78  1:37.00  2:10.81  2:44.28  3:17.85  3:51.24  4:23.70
  2 1-2 Ranzau, Alliso  SR U.S. Navy-MD         4:26.09    4:26.51          4  
       30.91  1:04.69  1:38.46  2:12.21  2:45.61  3:19.44  3:53.26  4:26.51
  3 1-3 Vivadelli, Nin  FR U.S. Navy-MD         4:29.86    4:26.87          3  
       30.46  1:03.79  1:37.38  2:11.33  2:45.16  3:19.58  3:53.86  4:26.87
  4 1-4 Nowak, Haley A  FR U.S. Navy-MD         4:31.62    4:27.93          2  
       31.21  1:04.69  1:38.55  2:12.97  2:47.31  3:21.52  3:55.30  4:27.93
  5 1-5 Killian, Annie  SR Yale-CT                   NT    4:28.04          1  
       30.93  1:04.83  1:38.73  2:12.48  2:46.29  3:20.15  3:54.39  4:28.04
  6 1-6 Randolph, Cour  FR Yale-CT                   NT    4:32.08        
       31.66  1:05.99  1:40.14  2:14.68  2:48.90  3:23.57  3:58.26  4:32.08
  7 1-7 Brown, Maggie   SO Yale-CT                   NT   x4:35.52        
       32.82  1:08.07  1:42.81  2:17.97  2:52.66  3:27.79  4:01.47  4:35.52
  8 1-8 Vaughn, Rheann  FR U.S. Navy-MD         4:27.63   x4:36.80        
       31.38  1:05.78  1:40.90  2:16.49  2:51.90  3:27.27  4:02.14  4:36.80
 
Event 24  Men 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bogese, Mikey   FR Yale-CT                   NT    4:05.70          9  
       28.71    59.17  1:30.19  2:01.34  2:32.56  3:04.34  3:35.80  4:05.70
  2 1-2 Cuthbert, West  FR Yale-CT                   NT    4:09.23          4  
       29.04    59.96  1:31.42  2:03.24  2:34.68  3:06.35  3:38.38  4:09.23
  3 1-3 Killian, Pat M  FR Yale-CT                   NT    4:11.13          3  
       29.19  1:01.14  1:33.07  2:05.29  2:37.43  3:09.25  3:40.56  4:11.13
  4 1-4 Clarke, Danny   FR Yale-CT                   NT   x4:19.67        
       30.43  1:02.76  1:35.18  2:08.38  2:41.46  3:14.55  3:47.38  4:19.67
 -- 1- Hunter, Erik R   SR U.S. Navy-MD              NT   X3:59.80        
       27.56    57.37  1:27.55  1:58.35  2:28.93  2:59.64  3:30.29  3:59.80
 -- 1- Norton, Will C   SR U.S. Navy-MD              NT   X4:05.39        
       28.71    59.46  1:30.62  2:02.14  2:32.66  3:03.84  3:35.93  4:05.39
 -- 1- Dukleth, Steve   JR U.S. Navy-MD              NT   X4:09.86        
       28.26    59.00  1:30.42  2:02.01  2:33.55  3:05.78  3:38.26  4:09.86
 -- 1- Davison, Hugh M  FR U.S. Navy-MD              NT   X4:12.59        
       28.33    59.42  1:31.04  2:03.21  2:35.81  3:08.90  3:41.63  4:12.59
 
Event 25  Women 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Paruso, Toni A  SO U.S. Navy-MD         1:01.84    1:01.51          9  
       29.20  1:01.51                                                      
  2 1-2 Hyde, Hayes P   JR Yale-CT                   NT    1:03.36          4  
       29.72  1:03.36                                                      
  3 1-3 Cortesio, Cath  FR U.S. Navy-MD         1:05.04    1:04.39          3  
       30.22  1:04.39                                                      
  4 1-4 Lucos, Ileana   SR Yale-CT                   NT    1:04.96          2  
       31.06  1:04.96                                                      
  5 1-5 Reminger, Dani  SO U.S. Navy-MD              NT    1:06.00          1  
       30.66  1:06.00                                                      
  6 1-6 Lawrence, Vict  SO Yale-CT                   NT    1:08.05        
       31.90  1:08.05                                                      
  7 1-7 Grabowski, Gin  FR U.S. Navy-MD         1:07.71   x1:08.56        
       31.99  1:08.56                                                      
  8 1-8 Thew, Christy   FR Yale-CT                   NT   x1:10.59        
       31.64  1:10.59                                                      
 
Event 26  Men 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Boone, Matt J   JR Yale-CT                   NT      58.83          9  
       27.41    58.83                                                      
  2 1-2 Choi, Jason J   SR Yale-CT                   NT      59.36          4  
       27.51    59.36                                                      
  3 1-3 Becker, Ed S    FR Yale-CT                   NT      59.63          3  
       27.34    59.63                                                      
  4 1-4 Van Nispen, Ni  SR Yale-CT                   NT   x1:00.71        
       28.74  1:00.71                                                      
 -- 1- Meyer, Mark P    JR U.S. Navy-MD              NT     X56.13        
       26.60    56.13                                                      
 -- 1- Bondurant, Ben   SO U.S. Navy-MD              NT     X56.99        
       27.15    56.99                                                      
 -- 1- Parker, Robbie   SO U.S. Navy-MD              NT     X57.24        
       26.56    57.24                                                      
 -- 1- Simoes, Geramia  FR U.S. Navy-MD              NT     X59.26        
       27.32    59.26                                                      
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Rosenberg, Rac  JR Yale-CT                   NT     305.48          9  
  2 1-2 Meneses, Paige  SO Yale-CT                   NT     282.68          4  
  3 1-3 Vandament, Cou  JR U.S. Navy-MD          264.40     234.00          3  
  4 1-4 Nicholl, Jordy  SO U.S. Navy-MD          198.23     233.85          2  
  5 1-5 Brasco, Christ  FR Yale-CT                   NT     232.73          1  
  6 1-6 Dalton, Grace   FR U.S. Navy-MD          250.10     230.70        
  7 1-7 Trace, Domenic  SO U.S. Navy-MD          203.78    x189.30        
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Olson, Eric R   SR Yale-CT                   NT     333.60          9  
  2 1-2 Pramer, Tyler   FR Yale-CT                   NT     316.43          4  
  3 1-3 Seriff-Cullick  SO Yale-CT                   NT     222.68          3  
 -- 1- Mayo, William    FR U.S. Navy-MD              NT    X277.05        
 -- 1- Freedman, Ben A  FR U.S. Navy-MD              NT    X283.13        
 -- 1- Gentz, Brian        U.S. Navy-MD              NT    X291.08        
 -- 1- Jones, Cole C    FR U.S. Navy-MD              NT    X341.40        
 -- 1- Olson, Olaf      SR U.S. Navy-MD              NT    X382.58        
 
Event 29  Women 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gorinski, Laur  SO U.S. Navy-MD         2:22.56    2:21.50          9  
       27.80    59.68  1:37.62  2:21.50                                    
  2 1-2 Liao, Athena S  JR Yale-CT                   NT    2:23.79          4  
       28.89  1:03.01  1:41.38  2:23.79                                    
  3 1-3 Snow, Tessa L   SR U.S. Navy-MD              NT    2:23.90          3  
       27.87    59.89  1:36.80  2:23.90                                    
  4 1-4 Lee, Angela     FR Yale-CT                   NT    2:25.68          2  
       28.29  1:02.19  1:41.23  2:25.68                                    
  5 1-5 Nunn, Abby E    JR Yale-CT                   NT    2:26.61          1  
       27.80  1:02.52  1:41.87  2:26.61                                    
  6 1-6 Randolph, Coll  FR U.S. Navy-MD         2:29.09    2:28.78        
       27.30    59.95  1:37.97  2:28.78                                    
  7 1-7 Darwin, Kristi  SR Yale-CT                   NT   x2:30.11        
       28.55  1:03.45  1:45.02  2:30.11                                    
 
Event 30  Men 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lee, Matt S     SR Yale-CT                   NT    2:10.40          9  
       32.28  1:10.26  1:52.01  2:10.40                                    
  2 1-2 McDermott, Dan  FR Yale-CT                   NT    2:12.70          4  
       31.23  1:09.58  1:48.93  2:12.70                                    
  3 1-3 Shinton, Scott  JR Yale-CT                   NT    2:14.30          3  
       32.48  1:11.56  1:53.91  2:14.30                                    
  4 1-4 Dowd, Robert D  FR Yale-CT                   NT   x2:18.07        
       32.76  1:11.10  1:55.12  2:18.07                                    
 -- 1- Anthony, Mac M   JR U.S. Navy-MD              NT   X2:05.00        
       31.88  1:09.83  1:50.69  2:05.00                                    
 -- 1- Bondurant, Ben   SO U.S. Navy-MD              NT   X2:06.22        
       31.98  1:10.40  1:48.68  2:06.22                                    
 -- 1- Meyer, Mark P    JR U.S. Navy-MD              NT   X2:06.57        
       32.48  1:11.90  1:53.78  2:06.57                                    
 -- 1- Stark, Joe A     SO U.S. Navy-MD              NT   X2:08.99        
 -- 2- Murphy, Sean C   FR U.S. Navy-MD              NT   X2:13.19        
       29.28  1:06.30  1:43.11  2:13.19                                    
 -- 2- Ward, Ryan T     SR U.S. Navy-MD              NT   X2:14.75        
       29.37  1:02.54  1:42.87  2:14.75                                    
 -- 2- Grove, Ben T     FR U.S. Navy-MD              NT   X2:15.25        
       29.47  1:05.74  1:43.69  2:15.25                                    
 -- 2- Donahue, Pete S  SR U.S. Navy-MD              NT   X2:21.52        
       31.18  1:10.62  1:49.00  2:21.52                                    
 -- 2- Feeney, Andrew   SO U.S. Navy-MD              NT   X2:24.21        
       31.06  1:09.77  1:49.91  2:24.21                                    
 -- 3- Hoffer, Luke M   FR U.S. Navy-MD              NT   X2:10.56        
       28.83  1:05.56  1:40.74  2:10.56                                    
 -- 3- Hunter, Erik R   SR U.S. Navy-MD              NT   X2:13.61        
       29.45  1:04.60  1:43.13  2:13.61                                    
 -- 3- Golankiewicz, A  FR U.S. Navy-MD              NT   X2:17.09        
       29.69  1:03.42  1:44.89  2:17.09                                    
 -- 3- Gsell, Andrew D  JR U.S. Navy-MD              NT   X2:18.59        
       30.26  1:08.12  1:47.80  2:18.59                                    
 -- 3- Campbell, Conor  FR U.S. Navy-MD              NT   X2:18.86        
       32.41  1:07.07  1:48.79  2:18.86                                    
 
Event 31  Women 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Yale University-CT  'A'                      NT    3:52.56         11  
     1) Tsay, Cynthia J SO              2) Hyde, Hayes P JR               
     3) Lucos, Ileana M SR              4) Weaver, Joan M SO              
       28.34    58.59  1:26.38  1:56.37  2:24.11  2:54.20  3:21.64  3:52.56
  2 1-2 U.S. Naval Academy-MD  'A'              3:57.23    3:55.05          4  
     1) Capuano, Hollis A SO            2) Darmody, Kellie A FR           
     3) Reminger, Danielle C SO         4) Ranzau, Allison K SR           
       28.13    58.51  1:26.10  1:56.45  2:24.63  2:56.16  3:24.02  3:55.05
  3 1-3 U.S. Naval Academy-MD  'B'              4:04.67    4:02.64          2  
     1) Cortesio, Catherine M FR        2) Baguley, Lauren T FR           
     3) Abbott, Jenn L FR               4) Williams, Daphne Y SO          
       28.81  1:00.30  1:29.44  2:02.29  2:31.28  3:03.60  3:31.59  4:02.64
  4 1-4 Yale University-CT  'B'                      NT    4:03.08        
     1) Kao, Erica Y JR                 2) West, Allison C FR             
     3) Killian, Annie E SR             4) Huang, Michelle M FR           
       29.29  1:00.94  1:29.86  2:02.26  2:31.41  3:04.07  3:31.57  4:03.08
  5 1-5 U.S. Naval Academy-MD  'C'                   NT   x4:04.87        
     1) Fries, Carey M FR               2) Nowak, Haley A FR              
     3) Vivadelli, Nina M FR            4) Vaughn, Rheanna L FR           
       29.35  1:01.90  1:30.30  2:01.65  2:31.04  3:03.87  3:32.93  4:04.87
  6 1-6 U.S. Naval Academy-MD  'D'                   NT   x4:08.17        
     1) Klein, Heather SR               2) Albertson, Natalie A SR        
     3) Janowski, Mary-elyse JR         4) Macfarlane, Maddie C FR        
       29.98  1:01.73  1:31.56  2:04.20  2:32.98  3:05.29  3:35.08  4:08.17
  7 1-7 Yale University-CT  'C'                      NT   x4:10.19        
     1) Randolph, Courtney M FR         2) Nunn, Abby E JR                
     3) Byron, Kate K FR                4) Thew, Christy N FR             
       30.00  1:01.63  1:31.71  2:04.39  2:34.49  3:08.36  3:37.35  4:10.19
 
Event 32  Men 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Yale University-CT  'A'                      NT    3:31.57         11  
     1) Dominski, Mike D SO             2) Killian, Pat M FR              
     3) Boone, Matt J JR                4) Veatch, Kyle E SR              
       26.58    54.31  1:19.06  1:46.76  2:11.73  2:39.89  3:04.27  3:31.57
  2 1-2 Yale University-CT  'B'                      NT    3:36.59          4  
     1) Cuthbert, West W FR             2) Gornitzky, Alex L SR           
     3) Becker, Ed S FR                 4) Jones, Calvin R FR             
       26.79    54.35  1:12.01  1:48.22  2:13.93  2:42.10  3:08.00  3:36.59
  3 1-3 Yale University-CT  'C'                      NT   x3:42.33        
     1) Jernaill, Jas K FR              2) Lovett, Jared A SO             
     3) Van Nispen, Nick C SR           4) Murez, Zak P SR                
       26.13    54.32  1:20.41  1:49.90  2:16.41  2:45.44  3:12.11  3:42.33
 -- 1- U.S. Naval Academy-MD  'B'                    NT   X3:33.13        
     1) Martinette, Sam N SR            2) Parker, Robbie J SO            
     3) Linn, K. C. C JR                4) Davison, Hugh M FR             
       26.82    55.16  1:19.29  1:49.25  2:13.53  2:41.33  3:05.97  3:33.13
 -- 1- U.S. Naval Academy-MD  'D'                    NT   X3:35.06        
     1) Sweeney, Brian F FR             2) Motter, Zack E FR              
     3) Norton, Will C SR               4) Bagent, Sean SO                
       26.00    54.01  1:19.72  1:48.07  2:13.76  2:41.35  3:06.71  3:35.06
 -- 1- U.S. Naval Academy-MD  'A'                    NT   X3:35.41        
     1) Calloway, Adam A SR             2) Dukleth, Steve P JR            
     3) Blazuk, Andrew C SR             4) Ingold, Zach R FR              
       26.89    55.82  1:21.11  1:49.88  2:15.14  2:43.63  3:07.81  3:35.41
 -- 1- U.S. Naval Academy-MD  'C'                    NT   X3:40.15        
     1) Mays, Drew C JR                 2) Golankiewicz, Andrew J FR      
     3) Stumpf, Ryan M SR               4) Quinn, Danny C SO              
       26.77    54.98  1:21.62  1:51.08  2:17.35  2:46.91  3:12.39  3:40.15
 
Event 201  Men 200 SC Meter Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
 -- 1- Hetzel, Charles E      JR U.S. Navy-MD              NT   X2:07.45        
       29.10  1:01.60  1:34.45  2:07.45                                    
 -- 1- Grove, Ben T           FR U.S. Navy-MD              NT   X2:23.57        
       33.36  1:09.76  1:46.20  2:23.57                                    
 -- 1- Donahue, Pete S        SR U.S. Navy-MD              NT   X2:25.01        
       32.58  1:09.21  1:46.73  2:25.01                                    
 -- 1- Gsell, Andrew D        JR U.S. Navy-MD              NT   X2:32.49        
       34.03  1:12.07  1:51.84  2:32.49                                    
 
Event 203  Men 100 SC Meter Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- 1- Hetzel, Charles E      JR U.S. Navy-MD              NT     X56.87        
       26.23    56.87                                                      
 -- 1- Stumpf, Ryan M         SR U.S. Navy-MD              NT   X1:00.13        
       29.47  1:00.13                                                      
 -- 1- Sweeney, Brian F       FR U.S. Navy-MD              NT   X1:00.16        
       27.78  1:00.16                                                      
 -- 1- Spector, Jordan A      SR U.S. Navy-MD              NT   X1:01.56        
       29.90  1:01.56                                                      
 -- 1- Calloway, Adam A       SR U.S. Navy-MD              NT   X1:01.93        
       30.13  1:01.93                                                      
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 203                   
 
  1. U.S. Naval Academy                  161   2. Yale University                     139
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 203                    
 
  1. U.S. Naval Academy                  152   2. Yale University                     131

View: Mobile | Desktop